Ісландыя на летніх Алімпійскіх гульнях 2016

З пляцоўкі Вікіпедыя
Jump to navigation Jump to search
Сцяг, які выкарыстоўваўся на Гульнях
Код МАК:ISL
НАК:Нацыянальная алімпійская і спартыўная асацыяцыя Ісландыі
Алімпійскія гульні ў Рыа-дэ-Жанэйра
Спартсмены 8 у 4 відах спорту
Сцяганосец Тармадур Ёнсан
Медалі Золата
0
Срэбра
0
Бронза
0
Усяго
0
Удзел у летніх Алімпійскіх гульнях
1912  · 1920–1932  · 1936  · 1948  · 1952  · 1956  · 1960  · 1964  · 1968  · 1972  · 1976  · 1980  · 1984  · 1988  · 1992  · 1996  · 2000  · 2004  · 2008  · 2012  · 2016
Удзел у зімовых Алімпійскіх гульнях
1948  · 1952  · 1956  · 1960  · 1964  · 1968  · 1972  · 1976  · 1980  · 1984  · 1988  · 1992  · 1994  · 1998  · 2002  · 2006  · 2010  · 2014

Ісландыя на летніх Алімпійскіх гульнях 2016 года была прадстаўлена ў 4 відах спорту. Найвышэйшыя месцы сярод ісландскіх спартсменаў занялі плыўчыхі Храфнхільдур Лютэрсдотыр (шостае месца ў брасе на 100 метраў) і Эйглау Оўск Гюстафсдотыр (восьмае месца ў плаванні на спіне на 200 метраў).

Гімнастыка[правіць | правіць зыходнік]

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Спартыўная гімнастыка[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Кваліфікацыя Фінал
Ірына Сазонава Жаночы (асабістае шматборства) Прылада Сума Месца Прылада Сума Месца
АС РБ Б ВП АС РБ Б ВП
13.800 13.500 12.900 13.000 53.200 40

Judo pictogram.svg Дзюдо[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад 1/32 фіналу 1/16 фіналу 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Суцяшальны Фінал / БМ
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Тармадур Ёнсан Мужчынскі (звыш 100 кг) Сцяг Польшчы Сарнацкі
Параза: 000–100

Athletics pictogram.svg Лёгкая атлетыка[правіць | правіць зыходнік]

Трэкавыя і дарожныя віды[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Папярэднія Паўфіналы Фінал
Час Месца Час Месца Час Месца
Аніта Хінрыксдотыр Жаночы (бег, 800 м) 2:00.14 6

Палявыя віды[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Кваліфікацыя Фінал
Вынік Месца Вынік Месца
Гюдні Валюр Гюднасан Мужчынскі (кіданне дыска) 60.45 21
Асдыс Х'яльмсдотыр Мужчынскі (кіданне кап'я) 54.92 30

Swimming pictogram.svg Плаванне[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Папярэднія Паўфіналы Фінал
Час Месца Час Месца Час Месца
Антон Свейн Мак-Кі Мужчынскі (брас, 100м) 1:01.84 35
Мужчынскі (брас, 200м) 2:11.39 18
Храфнхільдур Лютэрсдотыр Жаночы (брас, 100м) 1:06.81 9 1:06.71 7 1:07.18 6
Жаночы (брас, 200м) 2:24.43 10 2:24.41 11
Эйглау Оўск Гюстафсдотыр Жаночы (плаванне на спіне, 100м) 1:00.89 16 1:00.65 14
Жаночы (плаванне на спіне, 200м) 2:09.62 12 2:08.84 7 2:09.44 8

Крыніцы[правіць | правіць зыходнік]

Спасылкі[правіць | правіць зыходнік]