Беларусь на летніх Алімпійскіх гульнях 2016

З пляцоўкі Вікіпедыя
Jump to navigation Jump to search
Сцяг, які выкарыстоўваўся на Гульнях
Код МАК:BLR
НАК:Нацыянальны алімпійскі камітэт Рэспублікі Беларусь
Алімпійскія гульні ў Рыа-дэ-Жанэйра
Спартсмены 124 у 18 відах спорту
Сцяганосец Васіль Кірыенка (адкрыццё)
Іван Ціхан (закрыццё)
Медалі
Месца: 40
Золата
1
Срэбра
4
Бронза
4
Усяго
9
Удзел у летніх Алімпійскіх гульнях
1996  · 2000  · 2004  · 2008  · 2012  · 2016
Удзел у зімовых Алімпійскіх гульнях
1994  · 1998  · 2002  · 2006  · 2010  · 2014
Гл. таксама
Срэбны прызёр у цяжкай атлетыцы Вадзім Стральцоў (злева) разам з пераможцам Сахрабам Марадзі і бронзавым прызёрам Аўрымасам Дзідзбалісам.
Бронзавы прызёр у вольнай барацьбе Ібрагім Саідаў (другі справа) разам са срэбным прызёрам Камейлам Гасемі, пераможцам Тахам Акгюлем і другім бронзавым прызёрам Гено Патрыяшвілі.

Беларусь на летніх Алімпійскіх гульнях 2016 года была прадстаўлена прынамсі ў дзевятнаццаці відах спорту. Упершыню ў гісторыі сваіх выступленняў на Алімпійскіх гульнях Беларусь будзе прадстаўлена ў спаборніцтвах па тэквандо[1]. 12 ліпеня 2016 года на цырымоніі праводзін беларускай дэлегацыі на Гульні ў Рыа-дэ-Жанэйра было абвешчана, што сцяганосцам падчас адкрыцця Алімпійскіх гульняў будзе алімпійскі чэмпіён 2012 года стралок Сяргей Мартынаў[2].

Беларусь прадстаўляюць 123 спартсмены і 57 трэнераў.

Для двухразовай алімпійскай чэмпіёнкі Кацярыны Карстэн Алімпіяда стане сёмай у кар'еры.

Шостай стане Алімпіяда для Уладзіміра Самсонава (тэніс настольны), пятай — для Таццяны Драздоўскай (парусны спорт) і Вікторыі Паўловіч (тэніс настольны) і Вікторыі Чайкі (стральба кулявая).


Прызёры[правіць | правіць зыходнік]

Медаль Спартсмен Від спорту Разрад Дата
Gold medal icon.svg Золата Уладзіслаў Ганчароў Гімнастыка Мужчынскі (скачкі на батуце) 13 жніўня
Silver medal icon.svg Срэбра Дар'я Навумава Цяжкая атлетыка Жаночы (да 75 кг) 12 жніўня
Silver medal icon.svg Срэбра Вадзім Стральцоў Цяжкая атлетыка Мужчынскі (да 94 кг) 13 жніўня
Silver medal icon.svg Срэбра Марыя Мамашук Барацьба Жаночы (вольная барацьба да 63 кг) 18 жніўня
Silver medal icon.svg Срэбра Іван Ціхан Лёгкая атлетыка Мужчынскі (кіданне молата) 19 жніўня
Bronze medal icon.svg Бронза Аляксандра Герасіменя Плаванне Жаночы (вольны стыль, 50 м) 13 жніўня
Bronze medal icon.svg Бронза Джавід Гамзатаў Барацьба Мужчынскі (грэка-рымская барацьба да 85 кг) 15 жніўня
Bronze medal icon.svg Бронза Маргарыта Махнёва
Надзея Ляпешка
Вольга Худзенка
Марына Літвінчук
Веславанне на байдарках і каноэ Жаночы (байдаркі-чацвёркі, 500м) 20 жніўня
Bronze medal icon.svg Бронза Ібрагім Саідаў Барацьба Мужчынскі (вольная барацьба да 125 кг) 20 жніўня

Rowing pictogram.svg Акадэмічнае веславанне[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Папярэдні Адборачны Чвэрцьфіналы Паўфіналы Фіналы
Час Месца Час Месца Час Месца Час Месца Час Месца
Станіслаў Шчарбачэня Мужчынскі (адзіночкі) 7:11.49 2 ЧФ 6:55.19 3 ПФ A/B 7:06.69 2 Ф A 6:48.78 5
Вадзім Лялін
Дзяніс Мігаль
Ігар Пашэвіч
Мікалай Шарлап
Мужчынскі (чацвёркі) 6:02.93 4 А 6:36.50 2 ПФ A/B 6:22.46 4 Ф B 6:00.57 9
Кацярына Карстэн Жаночы (адзіночкі) 8:21.21 2 ЧФ 7:28.03 3 ПФ A/B 7:48.89 5 Ф B 7:25.03 8
Іна Нікуліна
Алена Фурман
Жаночы (двойкі) 7:35.23 5 А 8:07.16 6 Ф C 8:32.54 15
Юлія Бічык
Таццяна Кухта
Жаночы (парныя двойкі) 7:27.22 3 ПФ A/B 6:57.64 5 Ф B 7:40.48 8

Wrestling pictogram.svg Барацьба[правіць | правіць зыходнік]

Вольная барацьба[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Кваліфікацыя 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Суцяшальны 1 Суцяшальны 2 Фінал / БМ
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Асадула Лачынаў Мужчынскі (да 57 кг) Сцяг Марока Ансары
Перамога: 4:1
Сцяг Японіі Хігучы
Параза: 0:4
Сцяг Паўночнай Карэі Ян
Параза: 1:3
Амаргаджы Магамедаў Мужчынскі (да 86 кг) Сцяг Казахстана Кахідзэ
Перамога: 3:1
Сцяг ЗША Кокс
Параза: 1:3
Ібрагім Саідаў Мужчынскі (да 125 кг) Сцяг Казахстана Шабанбай
Перамога: 3:0
Сцяг Турцыі Акгюль
Параза: 0:4
Сцяг Манголіі Джаргалсайханы
Перамога: 4:1
Сцяг Арменіі Барыянідзэ
Перамога: 2:2
Bronze medal icon.svg
Марыя Мамашук Жаночы (да 63 кг) Сцяг Казахстана Ларыёнава
Перамога: 3:1
Сцяг Швецыі Ёхансан
Перамога: 3:1
Сцяг ЗША Піражкова
Перамога: 3:1
Сцяг Японіі Каваі
Параза: 0:3
Silver medal icon.svg
Васіліса Марзалюк Жаночы (да 75 кг) Сцяг Францыі Вескан
Перамога: 5:0
Сцяг ЗША Грэй
Перамога: 3:1
Сцяг Канады Вайбэ
Параза: 0:3
Сцяг Кітая Чжан
Параза: 1:3
5

Грэка-рымская барацьба[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Кваліфікацыя 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Суцяшальны 1 Суцяшальны 2 Фінал / БМ
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Саслан Даўраў Мужчынскі (да 59 кг) Сцяг Нарвегіі Берге
Параза: 0:3
15
Джавід Гамзатаў Мужчынскі (да 85 кг) Сцяг Кітая Пэн
Перамога: 3:0
Сцяг Аўстрыі Хрустановіч
Перамога: 4:0
Сцяг Украіны Белянюк
Параза: 0:3
Сцяг Балгарыі Байракоў
Перамога: 3:1
Bronze medal icon.svg
Цімафей Дзейнічэнка Мужчынскі (да 98 кг) Сцяг Швецыі Шон
Параза: 1:3
14

Basketball pictogram.svg Баскетбол[правіць | правіць зыходнік]

Vista-xmag.png Асноўны артыкул: Баскетбол на летніх Алімпійскіх гульнях 2016

Жаночы турнір[правіць | правіць зыходнік]

Vista-xmag.png Асноўны артыкул: Баскетбол на летніх Алімпійскіх гульнях 2016 — жанчыны

Склад[правіць | правіць зыходнік]

# Паз Спартсмен Дата нараджэння Рост Клуб[ба 1]
4 Ф Марыя Папова 13 ліпеня 1994 189 см Сцяг Турцыі Галатасарай
5 ГА Аляксандра Тарасава 23 чэрвеня 1988 170 см Сцяг Германіі ТСВ 1880 Васербург
6 ЛФ Кацярына Сныціна 2 верасня 1985 188 см Сцяг Турцыі Хатай БШБ
8 АА Таццяна Ліхтаровіч 29 сакавіка 1988 180 см Сцяг Венгрыі Дыёшд'ёр ВТК
9 ГА Вольга Зюзькова 14 чэрвеня 1983 171 см Сцяг Беларусі Цмокі-Мінск
10 Ц Анастасія Верамеенка 10 ліпеня 1987 192 см Сцяг Турцыі Фенербахчэ
11 Ц Алена Леўчанка 30 красавіка 1983 195 см Сцяг Турцыі Якін Догу
12 А Ліндсей Хардынг 12 чэрвеня 1984 173 см Сцяг ЗША Фінікс Меркуры
13 Ф Таццяна Троіна 30 чэрвеня 1981 188 см Сцяг Польшчы Баскет Гдыня
14 Ф Наталля Трафімава 16 чэрвеня 1979 184 см Сцяг Беларусі БК Гарызонт Мінск
18 ЦФ Марыя Філончык 10 студзеня 1992 189 см Сцяг Беларусі СБК Алімпія Гродна
41 АА Юлія Рыцікава 8 верасня 1986 180 см Сцяг Беларусі БК Гарызонт Мінск
Галоўны трэнер: Анатолій Буяльскі; Памочнік трэнера: Мікалай Бузлякоў
  1. У табліцы падаецца апошні клуб, які спартсмен прадстаўляў да алімпійскага турніру.

Групавы раўнд[правіць | правіць зыходнік]

Каманда ЗМ В П НА АС РА А М
Сцяг Аўстраліі Аўстралія 5 5 0 400 345 +55 10 1
Сцяг Францыі Францыя 5 3 2 344 343 +1 8 2
Сцяг Турцыі Турцыя 5 3 2 324 325 -1 8 3
Сцяг Японіі Японія 5 3 2 386 378 +8 8 4
Сцяг Беларусі Беларусь 5 1 4 347 361 -14 6 5
Сцяг Бразіліі Бразілія 5 0 5 335 384 -49 5 6


6 жніўня 2016
19:45 UTC−3
Справаздача Беларусь Сцяг Беларусі 74:77 Сцяг Японіі Японія Моладзевая Арэна, Рыа-дэ-Жанейра
Гледачоў: 2586
Суддзі:
Сцяг Славеніі Дамір Явор
Сцяг Марока Чахінас Бусэта
Сцяг Паўднёвай Карэі Хван Ін-тай
Лік па чвэрцях: 21:26, 19:15, 20:19, 13:17
Леўчанка 15
Верамеенка 10
Хардынг 5
Ачкі
Падборы
Перадачы
Курыхара 20
Ясіда 9
Ясіда 8
7 жніўня 2016
19:45 UTC−3
Справаздача Францыя Сцяг Францыі 73:72 Сцяг Беларусі Беларусь Моладзевая Арэна, Рыа-дэ-Жанейра
Гледачоў: 2075
Суддзі:
Сцяг Філіпін Фердынанд Паскуаль
Сцяг Кітая Дуань Чжу
Сцяг Аўстраліі Ваўган Мэйбэры
Лік па чвэрцях: 14:22, 20:20, 18:11, 21:19
Эпаўпа 16
Мішэль 8
Эпаўпа 6
Ачкі
Падборы
Перадачы
Ліхтаровіч 16
Леўчанка 13
Хардынг 8
9 жніўня 2016
15:30 UTC−3
Справаздача Бразілія Сцяг Бразіліі 63:65 Сцяг Беларусі Беларусь Моладзевая Арэна, Рыа-дэ-Жанейра
Гледачоў: 2075
Суддзі:
Сцяг Харватыі Срэтэн Радавіч
Сцяг Дамінікі Наталля Куэла
Сцяг Аргенціны Леандра Лезкана
Лік па чвэрцях: 28:16, 12:19, 10:15, 13:15
Дантас 23
Дос Сантас 11
Пінта 4
Ачкі
Падборы
Перадачы
Троіна 18
Леўчанка, Верамеенка 6
Хардынг 6
11 жніўня 2016
12:15 UTC−3
Справаздача Беларусь Сцяг Беларусі 71:74 Сцяг Турцыі Турцыя Моладзевая Арэна, Рыа-дэ-Жанейра
Гледачоў: 1784
Суддзі:
Сцяг Іспаніі Карлас Перуга
Сцяг Паўднёвай Карэі Хван Ін-тай
Сцяг Анголы Карлас Хулія
Лік па чвэрцях: 19:13, 14:20, 21:24, 17:17
Хардынг 17
Леўчанка 10
Верамеенка 7
Ачкі
Падборы
Перадачы
Ілмаз 26
Сандэрс 11
Вардарлі
13 жніўня 2016
12:15 UTC−3
Справаздача Аўстралія Сцяг Аўстраліі 74:66 Сцяг Беларусі Беларусь Моладзевая Арэна, Рыа-дэ-Жанейра
Гледачоў: 3081
Суддзі:
Сцяг Канады Карэн Ласюк
Сцяг Кітая Дуань Чжу
Сцяг Кот-д'Івуара Надэж Заўзоў
Лік па чвэрцях: 22:25, 14:14, 16:20, 22:7
Кэмбэдж 17
Кэмбэдж 9
Лэйві 6
Ачкі
Падборы
Перадачы
Хардынг 16
Леўчанка 7
Ліхтаровіч, Леўчанка 4

Boxing pictogram.svg Бокс[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад 1/16 фіналу 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Фінал / БМ
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Дзмітрый Асанаў Мужчынскі (да 56 кг) Сцяг Дамініканскай Рэспублікі Гарсія
Перамога: 2:1
Сцяг Манголіі Эрдэнебатын
Параза: 1:2
Павел Кастрамін Мужчынскі (да 69 кг) Сцяг Тайланда Адзі
Параза: 1:2
Міхаіл Даўгалявец Мужчынскі (да 81 кг) Сцяг Італіі Манфрэдонія
Перамога: 2:1
Сцяг Казахстана Ніязымбетаў
Параза: 0:3

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Веславанне на байдарках і каноэ[правіць | правіць зыходнік]

Спрынт[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Папярэдні Паўфіналы Фінал
Час Месца Час Месца Час Месца
Марына Літвінчук Жаночы (Б-1, 500м) 1:53.966 2 ПФ 1:55.641 1 Ф A 1:54.474 4
Надзея Ляпешка
Марына Літвінчук
Жаночы (Б-2, 500м) 1:44.835 4 ПФ 1:42.285 1 Ф A 1:46.967 6
Маргарыта Махнёва
Надзея Ляпешка
Вольга Худзенка
Марына Літвінчук
Жаночы (Б-4, 500м) 1:30.320 1 Ф A 1:36.908 Bronze medal icon.svg

Гімнастыка[правіць | правіць зыходнік]

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Спартыўная гімнастыка[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Кваліфікацыя Фінал
Андрэй Ліхавіцкі Мужчынскі (асабістае шматборства) Прылада Сума Месца Прылада Сума Месца
ВП Конь Кольцы АС ПБ П ВП Конь Кольцы АС ПБ П
14.200 15.233 13.866 13.966 14.900 14.600 86.765 16 14.300 15.033 13.933 14.033 14.966 14.366 86.631 18
Кайлі Дыксан Жаночы (асабістае шматборства) Прылада Сума Месца Прылада Сума Месца
АС РБ Б ВП АС РБ Б ВП
13.866 12.833 10.333 10.766 47.798 58

Gymnastics (rhythmic) pictogram.svg Мастацкая гімнастыка[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Кваліфікацыя Фінал
Обруч Мяч Булавы Стужка Сума Месца Обруч Мяч Булавы Стужка Сума Месца
Кацярына Галкіна Асабістае шматборства 17.733 17.733 17.200 17.466 70.132 9 17.966 17.966 17.650 17.350 70.932 6
Меліціна Станюта 18.400 17.650 18.350 18.175 72.575 4 18.200 18.250 16.633 18.050 71.133 5
Ганна Дудзянкова
Марыя Кадобіна
Марыя Кацяк
Валерыя Пішчэліна
Арына Цыцыліна
Групавое шматборства 5 мячоў 3 стужкі 2 абручы Сума Месца 5 мячоў 3 стужкі 2 абручы Сума Месца
17.583 17.850 35.433 3 17.283 18.016 35.299 5

Gymnastics (trampoline) pictogram.svg Скачкі на батуце[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Кваліфікацыя Фінал
Ачкі Месца Ачкі Месца
Уладзіслаў Ганчароў Мужчынскі 111.090 2 61.745 Gold medal icon.svg
Ганна Гарчонак Жаночы 100.275 6 5.700 8
Таццяна Пятрэня 104.515 1 54.650 5

Judo pictogram.svg Дзюдо[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад 1/32 фіналу 1/16 фіналу 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Суцяшальны Фінал / БМ
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Дзмітрый Шэршань Мужчынскі (да 66 кг) Сцяг Узбекістана Сабіраў
Параза: 000:001
Дар'я Скрыпнік Жаночы (да 52 кг) Сцяг Германіі Крэ
Параза: 001:011

Athletics pictogram.svg Лёгкая атлетыка[правіць | правіць зыходнік]

Трэкавыя і дарожныя віды[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Папярэднія Паўфіналы Фінал
Час Месца Час Месца Час Месца
Аляксандр Ляховіч Мужчынскі (спартыўная хадзьба, 20км) 1:25:04 43
Дзяніс Сімановіч Не фінішаваў
Іван Троцкі Мужчынскі (спартыўная хадзьба, 50км) Не фінішаваў
Лудзіслаў Прамаў Мужчынскі (марафон) 2:22:48 83
Сцяпан Рагаўцоў 2:20:34 69
Марына Арзамасава Жаночы (бег, 800м) 1:58.44 2 ПФ 1:58.87 4 Ф 1:59.10 7
Юлія Кароль 2:01.09 5
Кацярына Паплаўская Жаночы (бег з бар'ерамі, 100м) 13.45 7
Аліна Талай 12.74 2 ПФ 13.66 8
Кацярына Белановіч Жаночы (бег з бар'ерамі, 400м) 56.55 6
Святлана Кудзеліч Жаночы (бег з перашкодамі, 3000м) 9:32:93 10
Анастасія Пузакова 10:14.08 17
Анастасія Яцэвіч Жаночы (спартыўная хада, 20км) 1:32:53 17
Настасся Іванова Жаночы (марафон) Не фінішавала
Марына Даманцэвіч 2:37:34 45
Вольга Мазуронак 2:24:48 5

Палявыя віды[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Кваліфікацыя Фінал
Вынік Месца Вынік Месца
Канстанцін Барычэўскі Мужчынскі (скачкі ў даўжыню) 7.67 23
Арцём Бандарэнка Мужчынскі (патройныя скачкі) 15.43 37
Максім Несцярэнка 16.52 20
Дзмітрый Платніцкі 16.52 19
Дзмітрый Набокаў Мужчынскі (скачкі ў вышыню) 2.17 43
Андрэй Чурыла 2.22 30
Павел Барэйша Мужчынскі (кіданне молата) 73.33 13
Сяргей Каламоец 74.29 8 74.22 9
Іван Ціхан 76.51 2 77.79 Silver medal icon.svg
Вольга Сударава Жаночы (скачкі ў даўжыню) 6.29 26
Ірына Васькоўская Жаночы (патройныя скачкі) 13.35 30
Наталля Вяткіна 13.25 34
Ірына Якалцэвіч Жаночы (скачкі з шастом) 4.15 34
Алена Абрамчук Жаночы (штурханне ядра) 17.78 11 17.37 11
Алена Дубіцкая 17.76 12 18.23 8
Юлія Леанцюк 17.66 17
Таццяна Корж Жаночы (кіданне кап'я) 56.16 26
Таццяна Халадовіч 63.78 5 64.60 5
Ганна Малышчык Жаночы (кіданне молата) 71.12 8 71.90 7
Алена Собалева 67.06 20

Table tennis pictogram.svg Настольны тэніс[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Папярэдні раўнд 1/32 фіналу 1/24 фіналу 1/16 фіналу 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Фінал / БМ
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Уладзімір Самсонаў Мужчынскі адзіночны Сцяг Швецыі Карлсан
Перамога: 4:2
Сцяг Вялікабрытаніі Дрынкхал
Перамога: 4:2
Сцяг Германіі Аўчароў
Перамога: 4:2
Сцяг Кітая Чжан
Параза: 1:4
Сцяг Японіі Мізутані
Параза: 1:4
4
Вікторыя Паўловіч Жаночы адзіночны Сцяг Нігерыі Эдэм
Перамога: 4:1
Сцяг Расіі Міхайлава
Перамога: 4:2
Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg Чэн
Параза: 3:4
Аляксандра Прывалава Сцяг Ірана Шахсавары
Перамога: 4:3
Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg Чэнь
Параза: 2:4

Sailing pictogram.svg Парусны спорт[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Гонка Ачкі Месца
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 МГ
Мікіта Цыркун Мужчынскі (RS:X) 23 27 25 16 8 32 16 19 22 24 18 17 215 22
Таццяна Драздоўская Жаночы (Лазер радыял) 22 10 5 13 25 17 26 30 13 6 137 19

Swimming pictogram.svg Плаванне[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Папярэднія Паўфіналы Фінал
Час Месца Час Месца Час Месца
Павел Санковіч Мужчынскі (батэрфляй, 100м) 53.00 28
Віктар Стасяловіч Мужчынскі (на спіне, 100м) 55.68 32
Мікіта Цмыг Мужчынскі (на спіне, 100м) 54.97 29
Мужчынскі (на спіне, 200м) 2:00.96 25
Яўген Цуркін Мужчынскі (вольны стыль, 100м) 49.37 35
Мужчынскі (батэрфляй, 100м) 53.24 30
Аляксандра Герасіменя Жаночы (вольны стыль, 50м) 24.42 3 24.53 8 24.11 Bronze medal icon.svg
Жаночы (вольны стыль, 100м) 54.25 13 54.34 13
Юлія Хітрая Жаночы (вольны стыль, 50м) 25.18 27

Роварны спорт[правіць | правіць зыходнік]

Cycling (road) pictogram.svg Шаша[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Час Месца
Васіль Кірыенка Мужчынскі (групавая гонка) Не фінішаваў
Мужчынскі (паасобная гонка) 1:16:05.70 17
Канстанцін Сіўцоў Мужчынскі (групавая гонка) 6:30:05 49
Мужчынскі (паасобная гонка) 1:18:58.75 25
Алена Амялюсік Жаночы (групавая гонка) 3:53:37 13
Жаночы (паасобная гонка) 46:05.73 11

Cycling (track) pictogram.svg Трэк[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Скрэтч Індывідуальная гонка пераследу Гонка з выбываннем Гіт Круг з ходу Гонка па ачках Сума ачкоў Месца
Месца Ачкі Час Месца Ачкі Месца Ачкі Час Месца Ачкі Час Месца Ачкі Ачкі Месца
Таццяна Шаракова Жаночы (омніум) 1 40 3:37.204 10 22 7 28 37.007 17 8 14.564 13 16 50 4 164 9

Synchronized swimming pictogram.svg Сінхроннае плаванне[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Тэхнічная праграма Адвольная праграма (папярэднія) Адвольная праграма (фінал)
Ачкі Месца Ачкі Увогуле (тэхн.+адв.) Месца Ачкі Увогуле (тэхн.+адв.) Месца
Вераніка Есіповіч
Ірына Ліманоўская
Дуэты 78.9913 21 79.0000 157.9913 21

Diving pictogram.svg Скачкі ў ваду[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Папярэднія Паўфіналы Фінал
Ачкі Месца Ачкі Месца Ачкі Месца
Вадзім Каптур Мужчынскі (вышка, 10м) 353.85 24
Яўген Каралёў 347.80 26

Shooting pictogram.svg Стралковы спорт[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Кваліфікацыя Паўфіналы Фінал
Ачкі Месца Ачкі Месца Ачкі Месца
Віталь Бубновіч Мужчынскі (пнеўматычная вінтоўка, 10м) 622.9 17
Мужчынскі (вінтоўка лежачы, 50м) 626.2 4 144.2 5
Ілья Чаргейка Мужчынскі (пнеўматычная вінтоўка, 10м) 625.5 8 121.6 6
Мужчынскі (вінтоўка з трох становішчаў, 50м) 1166 31
Юрый Шчарбацэвіч Мужчынскі (вінтоўка лежачы, 50м) 622.1 18
Мужчынскі (вінтоўка з трох становішчаў, 50м) 1170 18
Вікторыя Чайка Жаночы (пнеўматычны пісталет, 10м) 380 16
Жаночы (пісталет, 25м) 575 24

Archery pictogram.svg Стральба з лука[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Рэйтынгавы раўнд 1/32 фіналу 1/16 фіналу 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Фінал / БМ
Вынік Пасеў Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Антон Прылепаў Мужчынскі адзіночны 643 52 Сцяг Чылі Сота
Параза: 5 (27):5 (29)

Modern pentathlon pictogram.svg Сучаснае пяціборства[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Фехтаванне
(шпага)
Плаванне
(200м свабодным стылем)
Конны спорт
(канкур)
Камб.:стральба/бег
(10м з пісталета/3200м)
Сума ачкоў Месца
Перамогі Месца Ачкі Час Месца Ачкі Вынік Месца Ачкі Час Месца Ачкі
Анастасія Пракапенка Жаночы 10 34 162 2:25.69 35 263 76.28 17 289 12:22.98 4 558 1272 22

Taekwondo pictogram.svg Тэквандо[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Суцяшальны Фінал / БМ
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Арман-Маршал Сіла Мужчынскі (звыш 80 кг) Сцяг Паўднёвай Карэі Дон-мін
Параза: Дыскваліфікацыя

Tennis pictogram.svg Тэніс[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад 1/32 фіналу 1/16 фіналу 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Фінал / БМ
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Аляксандр Буры
Макс Мірны
Мужчынскі парны Сцяг Аўстрыі Марах / Пея
Параза: 6:7, 5:7

Fencing pictogram.svg Фехтаванне[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад 1/16 фіналу 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Фінал / БМ
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Аляксандр Буйкевіч Мужчынскі (адзіночная шабля) Сцяг Канады Паласіфакіс
Перамога: 15:6
Сцяг Венгрыі Сіладзьі
Параза: 12:15

Weightlifting pictogram.svg Цяжкая атлетыка[правіць | правіць зыходнік]

Спартсмен Разрад Рывок Штуршок Увогуле Месца
Вынік Месца Вынік Месца
Пётр Асаёнак Мужчынскі (да 85 кг) 170 6 207 6 377 6
Павел Хадасевіч 170 6 195 9 365 7
Аляксандр Бярсанаў Мужчынскі (да 94 кг) 173 7 208 8 381 8
Вадзім Стральцоў 175 4 220 2 395 Silver medal icon.svg
Анастасія Міхаленка Жаночы (да 69 кг) 103
Дар'я Пачабут 105 8 132 7 237 7
Дар'я Навумава Жаночы (да 75 кг) 116 2 142 2 258 Silver medal icon.svg

Крыніцы[правіць | правіць зыходнік]

  1. Беларусь упершыню будзе прадстаўлена на Алімпіядзе ў тэквандо (руск.) . naviny.by (18 студзеня 2015). Праверана 24 студзеня 2016.
  2. Абраны капітан і сцяганосец беларускай алімпійскай каманды (руск.) . Нацыянальны алімпійскі камітэт Рэспублікі Беларусь (12 ліпеня 2016). Праверана 13 ліпеня 2016.

Спасылкі[правіць | правіць зыходнік]