Кубак Беларусі па футболе 2019/2020

З пляцоўкі Вікіпедыя
Jump to navigation Jump to search
Кубак Беларусі па футболе 2019/2020
Падрабязнасці чэмпіянату
Час правядзення 22 мая 2019май 2020
Колькасць удзельнікаў 52
Прызавыя месцы
Статыстыка чэмпіянату
Згуляна матчаў 44
Забіта галоў 183  (4.16 за гульню)
← 2018/19
2020/21 →

Кубак Беларусі па футболе 2019/2020 — 28-ы розыгрыш Кубка Беларусі. Фінал кубка пройдзе ў маі 2020 года. Пераможца Кубка атрымае права ўдзельнічаць у 1-м кваліфікацыйным раўндзе Лігі Еўропы 2020/21.

Каляндар[правіць | правіць зыходнік]

Раўнд Дата Колькасць матчаў Колькасць клубаў Новыя клубы
1-ы кв. раўнд 22 мая 2019 6 52 → 46 12
2-і кв. раўнд 12 чэрвеня 2019 14 46 → 32 24
1/16 фіналу 26 чэрвеня — 28 ліпеня 2019 16 32 → 16 16
1/8 фіналу 3—4 жніўня 2019 8 16 → 8 няма
Чвэрцьфіналы сакавік 2020 4 × 2 = 8 8 → 4 няма
Паўфіналы красавік 2020 2 × 2 = 4 4 → 2 няма
Фінал май 2020 1 2 → 1 няма

1-ы кваліфікацыйны раўнд[правіць | правіць зыходнік]

Жараб’ёўка першага кваліфікацыйнага раўнда (1/64 фіналу) адбылася 3 мая 2019 года[1].

На гэтай стадыі прынялі ўдзел 12 клубаў:

  • 6 пераможцаў рэгіянальных Кубкаў (КФК);
  • 6 клубаў Другой лігі (Д3) (з 16, абраныя выпадкова).

Клубы Другой лігі супрацьстаялі пераможцам рэгіянальных Кубкаў.

Гульні прайшлі 22 мая 2019 года.
Згодна з рэгламентам, на дадзенай стадыі пераможца вызначаецца па выніку аднаго матча.

Дата Гаспадары Лік Госці
22 мая 2019 Сервалюкс-Агра (Мяжысеткі, КФК) 2:6 Івацэвічы (Д3)
22 мая 2019 Мантажнік (Мазыр, КФК) 3:1 ДЮСШ-3-Стэнлес (Пінск, Д3)
22 мая 2019 Дзіцячасельскі (Гарадок, КФК) 1:1 (6:7 пен.) СМІаўтатранс (Смалявіцкі раён, Д3)
22 мая 2019 ПК імя Крамко (Квасоўка, КФК) 2:1 Энергетык-БДАТУ (Мінск, Д3)
22 мая 2019 ДЮСШ (Пінскі раён, КФК) 1:3 Андэрдог (Чысць, Д3)
22 мая 2019 Фенікс (Мінск, КФК) 0:5 Вікторыя (Мар’іна Горка, Д3)

2-і кваліфікацыйны раўнд[правіць | правіць зыходнік]

Жараб’ёўка другога кваліфікацыйнага раўнда (1/32 фіналу) адбылася 23 мая 2019 года[2].

На гэтай стадыі прынялі ўдзел 32 клубы:

  • 6 пераможцаў 1-га кваліфікацыйнага раўнда;
  • 9 клубаў Другой лігі (Д3) (усе, акрамя тых, хто пачаў з першага кваліфікацыйнага раўнда, а таксама бабруйскай «Белшыны-2», якая як фарм-клуб не мае права ўдзельнічаць у Кубку);
  • 15 клубаў Першай лігі (Д2) (усе клубы лігі).

Клубы Першай лігі супрацьстаялі клубам ніжэйшых ліг. Мікашэвіцкі «Граніт» і гомельскі «Лакаматыў» па выніках жараб’ёўкі аўтаматычна прайшлі ў 1/16 фіналу.

Гульні прайшлі 12 чэрвеня 2019 года.
Згодна з рэгламентам, на дадзенай стадыі пераможца вызначаецца па выніку аднаго матча.

Дата Гаспадары Лік Госці
12 чэрвеня 2019 ЮАС (Жыткавічы, Д3) 0:3 (тэхн.) НФК (Мінск, Д2)
12 чэрвеня 2019 Клецк (Д3) 2:2 (5:3 пен.) Орша (Д2)
12 чэрвеня 2019 Узда (Д3) 1:2 Белшына (Бабруйск, Д2)
12 чэрвеня 2019 ПК імя Крамко (Квасоўка, КФК) 0:2 Слонім-2017 (Д2)
12 чэрвеня 2019 Вікторыя(Мар’іна Горка, Д3) 2:3 Спадарожнік (Рэчыца, Д2)
12 чэрвеня 2019 СМІаўтатранс (Смалявіцкі раён, Д3) 0:6 Смаргонь (Д2)
12 чэрвеня 2019 Горкі (Д3) 0:3 Хваля (Пінск, Д2)
12 чэрвеня 2019 Маладзечна (Д3) 0:5 Арсенал (Дзяржынск, Д3)
12 чэрвеня 2019 Асіповічы (Д3) 0:1 Смалявічы (Д2)
12 чэрвеня 2019 Андэрдог (Чысць, Д3) 1:3 Ліда (Д2)
12 чэрвеня 2019 Івацэвічы (Д3) 2:3 (д. ч.) Рух (Брэст, Д2)
12 чэрвеня 2019 Ашмяны-БДУФК (Д3) 2:1 Хімік (Светлагорск, Д2)
12 чэрвеня 2019 Мантажнік (Мазыр, КФК) 0:1 Нафтан (Наваполацк, Д2)
12 чэрвеня 2019 Нёман-Агра (Стоўбцы, Д3) 1:2 Баранавічы (Д2)
-:+ Граніт (Мікашэвічы, Д2)
-:+ Лакаматыў (Гомель, Д2)

1/16 фіналу[правіць | правіць зыходнік]

Жараб’ёўка 1/16 фіналу адбылася 13 чэрвеня 2019 года[3].

На гэтай стадыі прымуць удзел 32 клубы:

Клубы Вышэйшай лігі будуць супрацьстаяць клубам ніжэйшых ліг.

Гульні прайшлі з 26 чэрвеня па 28 ліпеня 2019 года.
Згодна з рэгламентам, на дадзенай стадыі пераможца вызначаецца па выніку аднаго матча.

Дата Гаспадары Лік Госці
26 чэрвеня 2019 Слонім-2017 (Д2) 1:3 Віцебск
26 чэрвеня 2019 Смалявічы (Д2) 0:2 Шахцёр (Салігорск)
26 чэрвеня 2019 Спадарожнік (Рэчыца, Д2) 2:5 БАТЭ (Барысаў)
26 чэрвеня 2019 Граніт (Мікашэвічы, Д2) 0:2 Дынама (Мінск)
24 ліпеня 2019 Баранавічы (Д2) 1:7 Тарпеда-БелАЗ (Жодзіна)
24 ліпеня 2019 Нафтан (Наваполацк, Д2) 2:1 (д. ч.) Нёман (Гродна)
27 ліпеня 2019 НФК (Мінск, Д2) 1:3 (д. ч.) Славія-Мазыр
27 ліпеня 2019 Рух (Брэст, Д2) 0:1 Дынама-Брэст
27 ліпеня 2019 Лакаматыў (Гомель, Д2) 3:0 Гарадзея
27 ліпеня 2019 Смаргонь (Д2) 1:4 Гомель
27 ліпеня 2019 Хваля (Пінск, Д2) 1:3 Дняпро (Магілёў)
28 ліпеня 2019 Ліда (Д2) 3:3 (2:3 пен.) Слуцк
28 ліпеня 2019 Ашмяны-БДУФК (Д3) 1:3 Іслач (Мінскі раён)
28 ліпеня 2019 Белшына (Бабруйск, Д2) 1:3 Мінск
28 ліпеня 2019 Клецк (Д3) 2:7 Тарпеда (Мінск)
28 ліпеня 2019 Арсенал (Дзяржынск, Д3) 0:6 Энергетык-БДУ (Мінск)

1/8 фіналу[правіць | правіць зыходнік]

Жараб’ёўка 1/8 фіналу адбылася 29 ліпеня 2019 года[4].

Гульні прайшлі 3 і 4 жніўня 2019 года.
Згодна з рэгламентам, на дадзенай стадыі пераможца вызначаецца па выніку аднаго матча.

Дата Гаспадары Лік Госці
3 жніўня 2019 Энергетык-БДУ (Мінск) 2:3 Іслач (Мінскі раён)
3 жніўня 2019 Дынама (Мінск) 3:1 (д. ч.) Гомель
3 жніўня 2019 БАТЭ (Барысаў) 8:1 Тарпеда (Мінск)
3 жніўня 2019 Дынама-Брэст 3:1 Мінск
4 жніўня 2019 Нафтан (Наваполацк, Д2) 1:4 Тарпеда-БелАЗ (Жодзіна)
4 жніўня 2019 Дняпро (Магілёў) 2:1 Слуцк
4 жніўня 2019 Славія-Мазыр 3:1 Віцебск
4 жніўня 2019 Лакаматыў (Гомель, Д2) 1:2 Шахцёр (Салігорск)

Чвэрцьфіналы[правіць | правіць зыходнік]

Жараб’ёўка чвэрцьфіналу адбылася 6 верасня 2019 года[5].

Гульні пройдуць у сакавіку 2020 года.
Згодна з рэгламентам, на дадзенай стадыі пераможца вызначаецца па выніку двух матчаў.

Першыя матчы[правіць | правіць зыходнік]

Дата Гаспадары Лік Госці
Дняпро (Магілёў) Славія-Мазыр
Дынама-Брэст Іслач (Мінскі раён)
Дынама (Мінск) БАТЭ (Барысаў)
Тарпеда-БелАЗ (Жодзіна) Шахцёр (Салігорск)

Паўфіналы[правіць | правіць зыходнік]

Гульні пройдуць у красавіку 2020 года.
Згодна з рэгламентам, на дадзенай стадыі пераможца вызначаецца па выніку двух матчаў.

Фінал[правіць | правіць зыходнік]

Бамбардзіры[правіць | правіць зыходнік]

Крыніца: football.by

Зноскі

Спасылкі[правіць | правіць зыходнік]