Удзельнік:Хомелка/Спартсмены-ябацькі/Д
Выгляд
Да[правіць | правіць зыходнік]
- Мікіта Мікалаевіч Дабіжа — хакей з шайбай, спартсмен-інструктар
- Таццяна Мікалаеўна Давідовіч — баскетбол, I разрад па баскетболе, Суддзя 1-ай катэгорыі па баскетболе
- Святлана Уладзіміраўна Давыдава — вольная барацьба, КМС, прызёр першынства ЦФО Расійскай Федэрацыі па вольнай барацьбе
- Аляксандр Мікалаевіч Давыдаў — плаванне, Майстар спорту СССР, 2-хразовы прызёр Першынства СССР, стаж працы ў галіне 27 гадоў
- Алена Анатолеўна Дадонава — старшы выкладчык кафедры спартыўнага турызму і тэхналогій у турыстычнай індустрыі УА «БДУФК»
- Алег Уладзіміравіч Дадонаў — дацэнт кафедры менэджмента спорту УА «БДУФК»
- Яўген Аляксеевіч Дадонаў — хакей з шайбай, Спартсмен-інструктар
- Марына Францаўна Даманцэвіч — лёгкая атлетыка, МСМК, ЧЕ — 4 месца, марафон
- Валянцін Мікалаевіч Дамарацкі — КМС
- Міхаіл Міхайлавіч Дамаросаў — лёгкая атлетыка, МСМК СССР
- Яна Віталеўна Дамброўская — шорт-трэк, Майстар спорту, прызёр юнацкага Еўрапейскага фестывалю
- Аляксендр Васілевіч Даніленка — гандбол, трэнер
- Аляксендр Сяргеевіч Даніленка — інструктар-метадыст
- Андрэй Рыгоравіч Даніленка — лёгкая атлетыка, КМС
- Ала Аляксандраўна Даніленкава — спецыяліст РЦАП па вяслярных відах спорту
- Ксения Анатолеўна Даніловіч — дзюдо, МСМК
- Арына Ігараўна Данільчык — бокс, МС, пераможца Чэмпіянату Рэспублікі Беларусь, пераможца Кубка РБ
- Аляксандра Уладзіславаўна Данішэўская — водналыжны спорт, МСМК
- Ала Уладзіміраўна Данкевіч — плаванне, трэнер-выкладчык МАК ЦАР
- Васіль Міхайлавіч Данской — лёгкая атлетыка, КМС, Чэмпіён БССР
- Алеся Вячаславаўна Данчанка — спартыўная акрабатыка, МСМК
- Анатоль Паўлавіч Данчанка — біятлон, КМС, прызёр Універсіяды СССР
- Алеся Алегаўна Данчанкава — лёгкая атлетыка, КМС
- Дзмітрый Сяргеевіч Датчук — гандбол, спартсмен
- Саслан Тамазіевіч Даураў — грэка-рымская барацьба, МСМК, Срэбны і бронзавы прызёр ЕГ 2015,2019, Бронзавы прызёр ЧЕ 2017
- Аляксандр Пранчышкусавіч Даўкшас — I спартыўны разрад
- Раміль Шамсадзінавіч Дашдаміраў — дзюдо, Майстар спорту
- Сяргей Уладзіміравіч Дашкевіч — біятлон, Майстар спорту, Удзельнік чэмпіянату свету і Еўропы (2007). Удзельнік этапаў Кубка свету (2002—2008). Прызёр чэмпіянатаў свету і Еўропы сярод юніёраў (2001, 2002, 2003)
Дз[правіць | правіць зыходнік]
- Вераніка Ігараўна Дзевятоўская — конны спорт, КМС, Пераможца і прызёр першынстваў РБ, рэспубліканскіх спаборніцтваў
- Аляксандр Уладзіміравіч Дзегіль — футбол, трэнер
- Дзяніс Міхайлавіч Дзегцяроў — плаванне, трэнер-выкладчык
- Дзмітрый Сяргеевіч Дзедаў — скачкі на батуце, КМС, удзельнік рэспубліканскіх спаборніцтваў
- Аліна Віктараўна Дземасюк — хакей на траве, МСМК, 2 месца ЧРБ
- Уладзіслаў Аляксандравіч Дземеш — кулявая стральба, спартсмен-інструктар
- Людміла Васільеўна Дземідзенка — спартсмен-аматар
- Яўген Аляксандравіч Дземідзенка — спартсмен-аматар
- Юрый Дзітрыевіч Дземух — інструктар метадыст
- Валянцін Андрэевіч Дземчанка — хакей з шайбай, спартсмен-інструктар ХК Юнацтва-Мінск
- Анатоль Фёдаравіч Дземянкоў — лёгкая атлетыка, I спартыўны разрад
- Валянцін Іванавіч Дзенісевіч — плаванне, Інструктар-метадыст
- Аляксандр Аляксеевіч Дзенісенка — лёгкая атлетыка, КМС па лёгкай атлетыцы, Прызёр першынстваў СССР па лёгкай атлетыцы
- Дзмітрый Валер’евіч Дзенісенка — вольная барацьба, Майстар спорту, прызёр Кубка РБ
- Леанід Леанідавіч Дзенісенка — дырэктар РЦАП па водных відах спорту
- Дзмітрый Валер’евіч Дзенісеня — вольная барацьба, МС, прызёр Кубка РБ
- Вячаслаў Уладзіміравіч Дзербан — футбол, Майстар спорту, Уладальнік кубка РБ
- Максім Юр’евіч Дзербянёў — плаванне, КМС, прызёр ПРБ
- Андрэй Міхайлавіч Дзецюкоў — цяжкая атлетыка, КМС, прызёр АДМ
- Карына Мікалаеўна Дзёмінская — стральба з лука, МСМК, 2м Еўрапейскія гульні
- Паліна Адамаўна Дзікун — лёгкая атлетыка, I спартыўны разрад
- Арцём Ігаравіч Дзіхцярэнка — воднае пола, Майстар спорту, Чэмпіён РБ
- Аляксей Анатолевіч Дзьяканаў — плаванне, КМС
- Кірыл Сяргеевіч Дзьячэнка — плаванне, Майстар спорту, пераможца ПРБ
- Аксана Васілеўна Дзюба — спецыяліст РЦАП па зімовых відах спорту «Раўбічы»
- Алег Рыгоравіч Дзюба — воднае пола, Суддзя міжнароднай катэгорыі, Заслужаны трэнер БССР, МС па водным пола
- Ігар Міхайлавіч Дзюмін — фехтаванне, майстар спорту СССР па фехтаванні, суддзя нацыянальнай катэгорыі па фехтаванні
- Дзмітрый Віктаравіч Дзягель — парусны спорт, трэнер-выкладчык РЦАП па парусным спорце
- Максім Дзмітрыевіч Дзягель — парусны спорт, Майстар спорту, прызёр міжнародных спаборніцтваў; 1-е месца ЧРБ у класе «Лазер»
- Таццяна Аляксандраўна Дзядзейка — вольная барацьба, Майстар спорту па вольнай барацьбе
- Таццяна Аляксандраўна Дзядкова — работнік У «ГАЦАР па прыкладных відах спорту»
- Мікалай Мікалаевіч Дзяйкала — футбол, I спартыўны разрад
- Андрэй Сяргеевіч Дзямбіцкі — грэка-рымская барацьба, Майстар спорту, Бронзавы прызёр ЧРБ 2020
- Аксана Уладзіміраўна Дзямешчык — веславанне, спецыяліст ГЦАР па веславанні
- Сяргей Іосіфавіч Дзямідзік — лёгкая атлетыка, КМС, Пераможца і прызёр Першынстваў БССР, РБ па лёгкай атлетыцы, пераможца спаборніцтваў узброеных сіл СССР
- Галіна Мікалаеўна Дзямідава — работнік ЦАР
- Ягор Сяргеевіч Дзямідка — грэка-рымская барацьба, КМС
- Алена Уладзіміраўна Дзямчук — фехтаванне, КМС
- Святлана Дзмітрыеўна Дзям’яненка — баскетбол, намеснік дырэктара спартыўнай арганізацыі
- Валянцін Аляксандравіч Дзяніс — грэка-рымская барацьба, КМС
- Анастасія Сяргееўна Дзянісава — плаванне, КМС, прызёр ПРБ
- Вікторыя Аляксандраўна Дзянісава — галоўны спецыяліст аддзіла спорту ўпраўлення спорту і турызму Гомельскага аблвыканкама
- Уладзімір Уладзіміравіч Дзянісаў — парусны спорт, КМС, прызёр першынства РБ
- Лілія Сяргееўна Дзянішчык — баскетбол, інструктар-метадыст Мастоўскай СДЮШАР
- Ігар Уладзіміравіч Дзярагін — вольная барацьба, КМС, чэмпіён СССР па вольнай барацьбе
- Ірына Рыгораўна Дзяргай — спецыяліст РЦАП па зімовых відах спорту «Раўбічы»
- Раман Іванавіч Дзяркач — футбол, I спартыўны разрад
- Аляксандр Юр’евіч Дзярнейка — КМС
- Яўген Аляксандравіч Дзяруга — інструктар-метадыст
До[правіць | правіць зыходнік]
- Таццяна Уладзіміраўна Добрук — лёгкая атлетыка, трэнер-выкладчык Мастоўскай СДЮШАР
- Юлія Алегаўна Догель — лёгкая атлетыка, II спартыўны разрад
- Галіна Мікалаеўна Догілева — конны спорт, КМС, Прызёр рэспубліканскіх і абласных спаборніцтваў
- Вадзім Валянцінавіч Долатаў — футбол, I спартыўны разрад, 2 месца Чэмпіянат Рб сярод прафсаюзаў
- Мікалай Мікалаевіч Долатаў — галоўны спецыяліст сектара спорту і турызму
- Дзмітрый Аляксандравіч Долгіх — веславанне на байдарках і каноэ, трэнер-выкладчык
Др[правіць | правіць зыходнік]
- Анастасія Дзмітрыеўна Дравіла — конны спорт, КМС
- Кацярына Уладзіміраўна Драздова — Майстар спорту
- Таццяна Яўгенаўна Драздоўская — парусны спорт, Заслужаны майстар спорту, пераможца і прызёр міжнародных спаборніцтваў; 1-е месца ЧРБ у класе «Лазер-Радыял»
- Святаслаў Сяргеевіч Драніцкі — спартыўная гімнастыка, Майстар спорту міжнароднага класа, чэмпіён Еўропы (юніёры)
- Цімур Раманавіч Друкаў — баскетбол, КМС
- Галіна Іванаўна Дрывіла — работнік ЦАР
- Артур Анатолевич Дрындрожык — хакей з шайбай, спартсмен-инструктар ХК Нёман
Ду[правіць | правіць зыходнік]
- Сяргей Ігаравіч Дубаенка — футбол, I спартыўны разрад
- Іван Іванавіч Дубатоўка — футбол, старшыня клуба
- Ларыса Уладзіміраўна Дубатоўка — хакей з шайбай, спецыяліст ДУ "Лідская ДЮСШ па хакеі з шайбай"
- Алена Аляксандраўна Дубіна — веславанне на байдарках і каноэ, КМС
- Андрэй Міхайлавіч Дубіна — веславанне на байдарках і каноэ, Майстар спорту, Прызёр міжнародных рэгат. Прызёр Кубка РБ
- Жан Дзмітрыевіч Дубіна — футбол, трэнер-выкладчык
- Мікалай Рыгоравіч Дубіна — інструктар-метадыст
- Людміла Мечыславаўна Дубінская — хакей на траве, майстар спорту Рэспублікі Беларусь
- Алена Мікалаеўна Дубіцкая — баскетбол, работнік ДУ "Мастоўская раённая СДЮШАР"
- Таццяна Мікалаеўна Дубіцкая — лёгкая атлетыка, КМС
- Яўген Уладзіміравіч Дубнель — грэка-рымская барацьба, Трэнер-выкладчык
- Юрый Мікалаевіч Дубовік — пажарна-выратавальны спорт, МСМК
- Васіль Уладзіміравіч Дубойскі — лёгкая атлетыка, дырэктар Дзяржаўнай спецыялізаванай навучальна-спартыўнай установы «Брэсцкі абласны ЦАР па лёгкай атлетыцы»
- Таццяна Аляксандраўна Дубоўская — акадэмічнае веславанне, КМС РБ
- Анастасія Андрэеўна Дуброўская — конны спорт, КМС
- Алег Валер’евіч Дуброўскі — грэка-рымская барацьба, КМС, Бронзавы прызёр АДМ РБ 2019
- Мікіта Уладзіміравіч Дуброўскі — стральба з лука, Майстар спорту, ЧРБ у памяшканні 2020 — 2 (а) месца, ПРБ 2020 — 1 (а) месца, АДМ 2020 — 2 (а) месца
- Вольга Уладленаўна Дудава — хакей з шайбай, спецыяліст ДУ «Лідская ДЮСШ па хакеі з шайбай»
- Аляксей Андрэевіч Дудараў — скачкі на батуце Майстар спорту Беларусі, Чэмпіён свету
- Глеб Аляксандравіч Дудараў — лёгкая атлетыка, МСМК
- Таццяна Іванаўна Дудзінская — хакей з шайбай, спецыяліст ДУ «Лідская ДЮСШ па хакеі з шайбай»
- Аляксандра Аляксандраўна Дудзіч — плаванне, КМС
- Аляксандр Мікалаевіч Дудкін — грэка-рымская барацьба, I спартыўны разрад, Прызёр Першынстваў РБ па грэка-рымскай барацьбе
- Аляксей Леанідавіч Дудкін — лыжныя гонкі, трэнер-выкладчык Магілёўскай абласной СДЮШАР прафсаюзаў «Спартак»
- Дзмітрый Сяргеевіч Дудкін — хакей, Інструктар-метадыст, ХК Гомель
- Леанід Міхайлавіч Дудкін — лыжныя гонкі, трэнер-выкладчык Магілёўскай абласной СДЮШАР прафсаюзаў «Спартак»
- Алег Юр’евіч Дудко — акадэмічнае веславанне, Майстар спорту, прызёр чэмпіянату і Кубка Рэспублікі Беларусь па веславанні акадэмічным
- Наталля Мікалаеўна Дудко — веславанне акадэмічнае, МСМК па веславанні акадэмічным, пераможца чэмпіянату Еўропы-2010, бронзавая прызёра чэмпіянату свету-2005 па веславанні акадэмічным
- Святлана Анатолеўна Дудко — адзінаборства, работнік РЦАП Стайкі
- Анастасія Георгіеўна Дудкова — конны спорт, Майстар спорту, Пераможца і прызёр Кубкаў, першынстваў РБ і міжнародных спаборніцтваў
- Хізры Баўдзінавіч Дудуеў — барацьба вольная, Майстар спорту, прызёр Першынства Еўропы
- Вікторыя Вітаўтасаўна Думшас — плаванне, КМС, пераможца ДЮСШ Беларусі
- Вячаслаў Віктаравіч Дурноў — водналыжны спорт, Заслужаны майстар спорту, Чэмпіён свету
- Канстанцін Уладзіміравіч Дурноў — хакей з шайбай, Трэнер ХК Шахцёр Салігорскага раёна
- Аляксандр Валер’евіч Дуровіч — спартыўная акрабатыка, трэнер-выкладчык
- Сяргей Анатолевіч Духоўнік — лёгкая атлетыка, трэнер-выкладчык
- Сяргей Анатолевіч Дурэйка — баскетбол, I спартыўны разрад
Дя[правіць | правіць зыходнік]
- Дзмітрый Віктаравіч Дзягель — парусны спорт, КМС, Прызёрка ЧРБ
- Яўген Сяргеевіч Дзягель — хакей з шайбай, урач
- Дзіяна Дзмітрыеўна Дзядзева — вольная барацьба, Майстар спорту, прызёр першынстваў Рэспублікі Беларусь