Кубак свету па снукеры 2017

З пляцоўкі Вікіпедыя
Jump to navigation Jump to search
Кубак свету 2017
Фота
Сезон: 2017/2018
Тэрміны: 3 — 9 ліпеня 2017
Арэна: Wuxi City Sports Park Stadium
Горад: Усі
Краіна: Кітай
Арганізацыя: WPBSA
Спонсар: Little Swan
Фармат: Камандны турнір
Агульны прызавы фонд: $800,000
Прызавыя пераможцаў: $200,000
Мінулыя чэмпіёны: Сцяг Кітая Кітай 2: Чжоу Юэлун, Янь Бінтаа
Фінал
Пераможцы: Сцяг Кітая Кітай 1: Дзін Цзюньхуэй, Лян Вэньбо
Фіналісты: Сцяг Англіі Англія: Джад Трамп, Бары Хокінс
Лік: 4:3
Статыстыка турніру
Колькасць каманд: 24
Колькасць удзельнікаў: 48
←2015Кубак свету2019→
Снукерны сезон 2017/2018
←Рыга Мастэрс Ганконг Мастэрс→

Кубак свету па снукеры 2017 (таксама вядомы як Little Swan World Cup 2017 ад назвы спонсара) — прафесійны камандны турнір па снукеры, які праходзіў з 3 па 9 ліпеня 2017 года ў Wuxi City Sports Park Stadium, у горадзе Усі, Кітай. Прызавы фонд турніру склаў $800,000, з якіх $200,000 атрымала каманда пераможцаў.

Прызавыя грошы[правіць | правіць зыходнік]

Прызавы фонд турніру склаў $800,000. Пераможцы спаборніцтва атрымалі $200,000 на дваіх.

Дасягненне Прызавыя
Пераможцы $200000
Фіналісты $100000
Паўфіналісты $60000
Чвэрцьфіналісты $40000
3-е месца ў групе $22500
4-е месца ў групе $15000
5-е месца ў групе $10000
6-е месца ў групе $7500
Агульны прызавы фонд $800000

Групавы раўнд[правіць | правіць зыходнік]

Група A[правіць | правіць зыходнік]

Матчы[правіць | правіць зыходнік]

Дата Першая каманда Лік Другая каманда Першая каманда Лік Другая каманда Першая каманда Лік Другая каманда
3 ліпеня Сцяг Кітая Кітай 2 4:1 Сцяг Фінляндыі Фінляндыя Сцяг Уэльса Уэльс 5:0 Сцяг Нарвегіі Нарвегія Сцяг Малайзіі Малайзія 0:5 Сцяг Бразіліі Бразілія
4 ліпеня Сцяг Кітая Кітай 2 3:2 Сцяг Нарвегіі Нарвегія Сцяг Уэльса Уэльс 3:2 Сцяг Малайзіі Малайзія Сцяг Фінляндыі Фінляндыя 2:3 Сцяг Бразіліі Бразілія
5 ліпеня Сцяг Кітая Кітай 2 4:1 Сцяг Бразіліі Бразілія Сцяг Уэльса Уэльс 5:0 Сцяг Фінляндыі Фінляндыя Сцяг Нарвегіі Нарвегія 2:3 Сцяг Малайзіі Малайзія
6 ліпеня Сцяг Кітая Кітай 2 1:4 Сцяг Уэльса Уэльс Сцяг Нарвегіі Нарвегія 2:3 Сцяг Бразіліі Бразілія Сцяг Фінляндыі Фінляндыя 2:3 Сцяг Малайзіі Малайзія
7 ліпеня Сцяг Кітая Кітай 2 3:2 Сцяг Малайзіі Малайзія Сцяг Уэльса Уэльс 2:3 Сцяг Бразіліі Бразілія Сцяг Нарвегіі Нарвегія 2:3 Сцяг Фінляндыі Фінляндыя

Табліца[правіць | правіць зыходнік]

М Гулец ЗМ В П Ф ВФ ПФ РФ А
1 Сцяг Уэльса Уэльс 5 4 1 25 19 6 +7 19
2 Сцяг Кітая Кітай 2[га 1] 5 4 1 25 15 10 +5 15
3 Сцяг Бразіліі Бразілія 5 4 1 25 15 10 +5 15
4 Сцяг Малайзіі Малайзія 5 2 3 25 10 15 -5 10
5 Сцяг Фінляндыі Фінляндыя[га 2] 5 1 4 25 8 17 -9 8
6 Сцяг Нарвегіі Нарвегія 5 0 5 25 8 17 -9 8
  1. Каманда Кітая заняла другое месца ў групе, бо перамагла ў вочным паядынку супраць каманды Бразіліі.
  2. Каманда Фінляндыі заняла пятае месца ў групе, бо перамагла ў вочным паядынку супраць каманды Нарвегіі.

Група B[правіць | правіць зыходнік]

Матчы[правіць | правіць зыходнік]

Дата Першая каманда Лік Другая каманда Першая каманда Лік Другая каманда Першая каманда Лік Другая каманда
3 ліпеня Сцяг Кітая Кітай 1 5:0 Сцяг Ірландыі Ірландыя Сцяг Ганконга Ганконг 4:1 Сцяг Германіі Германія Сцяг Бельгіі Бельгія 4:1 Сцяг Егіпта Егіпет
4 ліпеня Сцяг Кітая Кітай 1 3:2 Сцяг Германіі Германія Сцяг Ганконга Ганконг 1:4 Сцяг Бельгіі Бельгія Сцяг Ірландыі Ірландыя 3:2 Сцяг Егіпта Егіпет
5 ліпеня Сцяг Кітая Кітай 1 4:1 Сцяг Егіпта Егіпет Сцяг Ганконга Ганконг 4:1 Сцяг Ірландыі Ірландыя Сцяг Германіі Германія 1:4 Сцяг Бельгіі Бельгія
6 ліпеня Сцяг Кітая Кітай 1 2:3 Сцяг Бельгіі Бельгія Сцяг Ганконга Ганконг 4:1 Сцяг Егіпта Егіпет Сцяг Германіі Германія 2:3 Сцяг Ірландыі Ірландыя
7 ліпеня Сцяг Кітая Кітай 1 3:2 Сцяг Ганконга Ганконг Сцяг Германіі Германія 4:1 Сцяг Егіпта Егіпет Сцяг Ірландыі Ірландыя 3:2 Сцяг Бельгіі Бельгія

Табліца[правіць | правіць зыходнік]

М Гулец ЗМ В П Ф ВФ ПФ РФ А
1 Сцяг Бельгіі Бельгія[гб 1] 5 4 1 25 17 8 +9 17
2 Сцяг Кітая Кітай 1 5 4 1 25 17 8 +9 17
3 Сцяг Ганконга Ганконг 5 3 2 25 15 10 +5 15
4 Сцяг Ірландыі Ірландыя[гб 2] 5 3 2 25 10 15 -5 10
5 Сцяг Германіі Германія 5 1 4 25 10 15 -5 10
6 Сцяг Егіпта Егіпет 5 0 5 25 6 19 -13 6
  1. Каманда Бельгіі заняла першае месца ў групе, бо перамагла ў вочным паядынку супраць каманды Кітая.
  2. Каманда Ірландыі заняла чацвёртае месца ў групе, бо перамагла ў вочным паядынку супраць каманды Германіі.

Група C[правіць | правіць зыходнік]

Матчы[правіць | правіць зыходнік]

Дата Першая каманда Лік Другая каманда Першая каманда Лік Другая каманда Першая каманда Лік Другая каманда
3 ліпеня Сцяг Англіі Англія 5:0 Сцяг Швейцарыі Швейцарыя Сцяг Аўстраліі Аўстралія 2:3 Сцяг Мальты Мальта Сцяг Пакістана Пакістан 2:3 Сцяг Ірана Іран
4 ліпеня Сцяг Англіі Англія 4:1 Сцяг Мальты Мальта Сцяг Аўстраліі Аўстралія 4:1 Сцяг Пакістана Пакістан Сцяг Швейцарыі Швейцарыя 2:3 Сцяг Ірана Іран
5 ліпеня Сцяг Англіі Англія 4:1 Сцяг Ірана Іран Сцяг Аўстраліі Аўстралія 4:1 Сцяг Швейцарыі Швейцарыя Сцяг Мальты Мальта 3:2 Сцяг Пакістана Пакістан
6 ліпеня Сцяг Англіі Англія 5:0 Сцяг Пакістана Пакістан Сцяг Аўстраліі Аўстралія 1:4 Сцяг Ірана Іран Сцяг Мальты Мальта 1:4 Сцяг Швейцарыі Швейцарыя
7 ліпеня Сцяг Англіі Англія 4:1 Сцяг Аўстраліі Аўстралія Сцяг Мальты Мальта 0:5 Сцяг Ірана Іран Сцяг Швейцарыі Швейцарыя 2:3 Сцяг Пакістана Пакістан

Табліца[правіць | правіць зыходнік]

М Гулец ЗМ В П Ф ВФ ПФ РФ А
1 Сцяг Англіі Англія 5 5 0 25 22 3 +19 22
2 Сцяг Ірана Іран 5 4 1 25 16 9 +7 16
3 Сцяг Аўстраліі Аўстралія 5 2 3 25 12 13 -1 12
4 Сцяг Швейцарыі Швейцарыя 5 1 4 25 9 16 -7 9
5 Сцяг Мальты Мальта[гс 1] 5 2 3 25 8 17 -9 8
6 Сцяг Пакістана Пакістан 5 1 4 25 8 17 -9 8
  1. Каманда Мальты заняла пятае месца ў групе, бо перамагла ў вочным паядынку супраць каманды Пакістана.

Група D[правіць | правіць зыходнік]

Матчы[правіць | правіць зыходнік]

Дата Першая каманда Лік Другая каманда Першая каманда Лік Другая каманда Першая каманда Лік Другая каманда
3 ліпеня Сцяг Шатландыі Шатландыя 2:3 Сцяг Тайланда Тайланд Сцяг Паўночнай Ірландыі Паўночная Ірландыя 4:1 Сцяг Кіпра Кіпр Сцяг Індыі Індыя 2:3 Сцяг Ізраіля Ізраіль
4 ліпеня Сцяг Шатландыі Шатландыя 3:2 Сцяг Кіпра Кіпр Сцяг Паўночнай Ірландыі Паўночная Ірландыя 3:2 Сцяг Індыі Індыя Сцяг Тайланда Тайланд 3:2 Сцяг Ізраіля Ізраіль
5 ліпеня Сцяг Шатландыі Шатландыя 4:1 Сцяг Ізраіля Ізраіль Сцяг Паўночнай Ірландыі Паўночная Ірландыя 3:2 Сцяг Тайланда Тайланд Сцяг Кіпра Кіпр 1:4 Сцяг Індыі Індыя
6 ліпеня Сцяг Шатландыі Шатландыя 2:3 Сцяг Паўночнай Ірландыі Паўночная Ірландыя Сцяг Тайланда Тайланд 5:0 Сцяг Індыі Індыя Сцяг Кіпра Кіпр 0:5 Сцяг Ізраіля Ізраіль
7 ліпеня Сцяг Шатландыі Шатландыя 3:2 Сцяг Індыі Індыя Сцяг Паўночнай Ірландыі Паўночная Ірландыя 3:2 Сцяг Ізраіля Ізраіль Сцяг Кіпра Кіпр 0:5 Сцяг Тайланда Тайланд

Табліца[правіць | правіць зыходнік]

М Гулец ЗМ В П Ф ВФ ПФ РФ А
1 Сцяг Тайланда Тайланд 5 4 1 25 18 7 +9 18
2 Сцяг Паўночнай Ірландыі Паўночная Ірландыя 5 5 0 25 16 9 +7 16
3 Сцяг Шатландыі Шатландыя 5 3 2 25 14 11 +3 14
4 Сцяг Ізраіля Ізраіль 5 2 3 25 13 12 +1 13
5 Сцяг Індыі Індыя 5 1 4 25 10 15 -5 10
6 Сцяг Кіпра Кіпр 5 0 5 25 4 21 -17 4

Плэй-оф[правіць | правіць зыходнік]

  Чвэрцьфіналы
да 4 перамог
Паўфіналы
да 4 перамог
Фінал
да 4 перамог
                     
 Сцяг Уэльса Уэльс 1  
 Сцяг Кітая Кітай 1 4  
   Сцяг Кітая Кітай 1 4  
   Сцяг Тайланда Тайланд 2  
 Сцяг Тайланда Тайланд 4
 Сцяг Ірана Іран 1  
   Сцяг Кітая Кітай 1 4
   Сцяг Англіі Англія 3
 Сцяг Бельгіі Бельгія 3  
 Сцяг Кітая Кітай 2 4  
   Сцяг Кітая Кітай 2 3
 
   Сцяг Англіі Англія 4  
 Сцяг Англіі Англія 4
 Сцяг Паўночнай Ірландыі Паўночная Ірландыя 3  

Фінал[правіць | правіць зыходнік]

Фінал: да 4 перамог. Рэферы: Майке Кеслер.
Wuxi City Sports Park Stadium, Усі, Кітай, 9 ліпеня 2017.
Сцяг Кітая Кітай 1 4:3 Сцяг Англіі Англія
69 Найвышэйшая серыя 57
0 Соценныя серыі 0
3 Серыі 50+ 1

Спасылкі[правіць | правіць зыходнік]